Wielka Lekcja Historii Holocaust zachować pamięć

W dniu 24 kwietnia odbyła się Wielka Lekcja Historii Holocaust zachować pamięć. Lekcja została zrealizowana w ramach upamiętnienia kolejnej rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.
W tym roku uczniowie klasy 5a  pod opieką p. Danuty Białas i p. Beaty Buchwald udali się
na kirkut w Mosinie, aby złożyć bukiet żonkili. Uczniowie pod opieką wychowawców świetlicy wykonali żonkile upamiętniające powstanie w getcie warszawskim.

Z inicjatywy p. B. Buchwald w ramach współpracy z Instytutem Yad Vashem została sprowadzona z Instytutu w Jerozolimie wystawa Sprawiedliwi wśród  Narodów Świata. Wystawę z języka angielskiego na język polski przetłumaczyli uczniowie klas ósmych pod opieką nauczycielek języka angielskiego: p. A. Stachowskiej- Bimkiewicz, p. A.  Czajor, p. P. Gołąb, p. D. Wancek. W oparciu o wystawę została przygotowana lekcja historii, w której uczestniczyli jednocześnie wszyscy uczniowie klas ósmych. Pani D. Białas podczas lekcji przypomniała o poprzednich edycjach Akcji społeczno- edukacyjnych „Żonkile”  realizowanych w naszej szkole, następnie p. B. Buchwald przedstawiła prezentację dotyczącą upamiętnienia ofiar Holokaustu oraz Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Przedstawiła również cel działalności Instytutu Yad Vashem. Następnie uczniowie przedstawili biogramy Sprawiedliwych, które zostały umieszczone na wystawie.

Wielką Lekcję Historii przygotowały: p. D. Białas, p. B. Buchwald, p. B. Mazur.

Składam wielkie podziękowania p. A. Stachowskiej- Bimkiewicz, p. A.  Czajor, p. P. Gołąb, D. Wancek za trud włożony w tłumaczenie wystawy, a p. J. Konarze za edytowanie biogramów.

GALERIA

Beata Buchwald

Skip to content