GRUPY WSPARCIA DLA RODZICÓW

NA TROPACH PRZYGODY, czyli jak razem z dorastającym dzieckiem odkrywać wspólne lądy

 

Mając na uwadze, że okres nastoletni niesie ze sobą wiele wyzwań – zarówno dla młodzieży, jak i ich opiekunów, pragniemy zaprosić Państwa na spotkania

grupy wsparcia dla rodziców i opiekunów nastolatków.

Dla kogo?

Dla rodziców i opiekunów nastolatków (kl. VII i VIII oraz szkoły ponadpodstawowe), którzy doświadczają zmian w relacji z dorastającym dzieckiem, zastanawiają się, jak sobie poradzić z wyzwaniami okresu dojrzewania lub po prostu chcieliby zbudować jeszcze bardziej satysfakcjonującą relację z nastolatkiem.

W jakim celu?

  • Chcemy stworzyć przestrzeń, w której opiekunowie nastolatków będą mogli spotkać się z osobami przeżywającymi podobne wyzwania, jakie niesie okres dojrzewania, wymienić się doświadczeniami i wspólnie poszukać sposobów na tworzenie bliskich i zdrowych relacji z dorastającymi dziećmi.
  • Zapraszamy do rozmów nie tylko o dorastających dzieciach, ale też do chwili refleksji nad sobą, swoimi emocjami i zachowaniami, które pojawiają się w kontekście bycia opiekunem nastolatka.
  • Porozmawiajmy razem, jak słuchać młodych, a nie tylko słyszeć, jak prowadzić z nimi dialog, a nie wydawać polecenia czy dyskutować, jak konstruktywnie rozwiązywać konflikty, by w efekcie być bliżej, a nie dalej swojego dziecka.

Gdzie?

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ulicy Żupańskiego 2 w Puszczykowie.

Kiedy?

Spotkania planujemy rozpocząć w styczniu 2023 roku, z częstotliwością: raz w miesiącu. Będą to poniedziałki, w godzinach: 16.30-18.30. Planujemy minimum 5 spotkań – w zależności od potrzeb uczestników.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy: marta.szczepaniak@pppuszczykowo.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Maria Bobrowska (psycholog)

Marta Szczepaniak (psycholog)

Skip to content