Konkurs Wojewódzki „Znamy poetów i pisarzy z Wielkopolski”

Uważany za jednego z najoryginalniejszych twórców drugiej połowy XX wieku. Nigdy nie ulegał żadnym prądom literackim, pisał „tak jak się oddycha”. W swej poezji w mistrzowski sposób łączył „pozorną naiwność i prostotę z wyrafinowaniem i finezją”. Mowa o Wincentym Różańskim, bohaterze III edycji Konkursu Wojewódzkiego: „Znamy poetów i pisarzy z Wielkopolski”, którego Organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 2.
Zapraszamy uczniów klas: szóstych, siódmych i ósmych do udziału w III edycji Konkursu Wojewódzkiego: „Znamy poetów i pisarzy z Wielkopolski”.

Regulamin Wojewódzkiego Konkursu Znamy poetów i pisarzy z Wielkopolski

Mosina w wierszach Wincentego Różańskiego

Karta zgłoszenia na Konkurs Znamy poetów i pisarzy z Wielkopolski

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

 

Skip to content