Ujawnij swój literacki talent

Zapraszam Was do lektury opowiadania  Niespodzianka. Autorem tekstu jest uczeń klasy 3c SP, Artur Klimek (wych. Pani Iwona Hertig).

Niespodzianka
Zbliżały się moje ósme urodziny. Pojechałem z dziadkami do wujka i cioci. Razem wybraliśmy się na wycieczkę nad morze. Było bardzo przyjemnie. Kąpaliśmy się, bawiliśmy, robiliśmy piesze wycieczki. W końcu trzeba było jednak wracać do domu. To dobrze, bo bardzo stęskniłem się za rodzicami.
Gdy dojechaliśmy do domu, tata otworzył mi drzwi i oświadczył, że mama czeka na mnie w ogrodzie. W ogrodzie ujrzałem mamę i kogoś jeszcze – małego, czarnego pieska, który do mnie podbiegł. Zaczął mnie lizać i podskakiwać. Zapytałem, czyj to piesek. Mama uśmiechnęła się do mnie i  powiedziała, że wspólnie z tatą kupili mi go na urodziny. Była to najpiękniejsza ze wszystkich niespodzianek. Nic lepszego nie mógłbym wymyślić.
Moja psina to czarna suczka cocker spaniel o imieniu Ida. Ida ma teraz 5 miesięcy i jest częścią naszej rodziny. Nigdy i nikomu jej nie oddam. Gdy jestem w szkole,  cierpliwie na mnie czeka. Gdy  wracam ze szkoły, cieszy się na mój widok, zabawnie merda ogonkiem i biega jak szalona. Uwielbiamy wspólnie spędzać czas. Bawimy się i chodzimy na spacery. Bardzo kocham mojego psa, choć jest małym ,,diabełkiem”.

Igor Klimek