Sukces naszych uczennic

Nazywam się Aleksandra Lange. Mam 11 lat. Szermierkę trenuję od 2 lat. Należę do klubu UKS Roszak. Zaczęłam trenować szermierkę, ponieważ ten sport wydawał mi się inny niż wszystkie. Początki były trudne. Każda walka była przegrana. Nie wiedziałam, co się dzieje na zawodach. Teraz jestem jedną z lepszych (ale nie najlepsza). Moje największe osiągnięcia to:
– III miejsce w „Mistrzostwach Gminy Brodnica” w Manieczkach,
– VI miejsce w „TARNOVIO CUP 2015” w Tarnowie Podgórnym,
– VI miejsce w „Wojewódzkim Turnieju Szpadowym zakończenia sezonu 2014/2015 ” w Tarnowie Podgórnym
– III miejsce w „Turnieju Mikołajkowy” w Manieczkach,
– VI miejsce w „TARNOVIO CUP 2016” w Tarnowie Podgórnym,
– VIII miejsce w „Puchar Ziem Północnych” w Szczecinie,
– II miejsce w ,,Mikołajkowym Turnieju Szpadowym” w Mosinie.
Na liście Polskiego Związku Szermierczego w klasyfikacji jestem na 20 miejscu. Uważam to za bardzo duże osiągnięcie. Szermierka to sport, który sprawiam mi wielką radość. Mam nadzieję, że tą dyscypliną zainteresuje się więcej młodych ludzi!

Aleksandra Lange VI a

Nazywam się Zosia Lachowicz. Mam 12 lat i chodzę do kl. 6.

Od trzech lat trenuję szermierkę w klubie UKS Muszkieter Mosina przy Zespole Szkół w Mosinie. W naszym klubie walczymy szpadą. Jest to jeden z trzech rodzajów broni wykorzystywanych w szermierce. Jako zawodnicy klubowi jesteśmy zrzeszeni w Polskim Związku Szermierczym. Każdy z zawodników posiada odpowiednią licencję uprawniającą do startu w zawodach. Niektórzy z nas dzięki uzyskanym wynikom trafili na ogólnopolskie listy klasyfikacyjne. Ja zajmuję na tej liście obecnie 57 pozycję.

Trenerem klubu jest Jarosław Roszak, który wytrwale przygotowuje nas – swoich podopiecznych do turniejów odbywających się w całej Polsce i za granicą.

W zawodach staruję obecnie w kategorii młodzik i przygotowuję się do startów w kategorii junior młodszy. Moje najlepsze dotychczasowe osiągnięcia to:

  • 3 miejsce w szermierczych Mistrzostwach Wielkopolski Szkół Podstawowych (Śrem) w latach 2015 i 2016,
  • 6 miejsce w Nachwuchsturnier der Schuler und B- Jugend Berliner Ranglistenturni im Damendegen und Herrendegen (Berlin) w 2016 roku,
  • 3 miejsce w turnieju TARNOWIA CUP 2016 (Tarnowo Podgórne).

                                                                                                          Zosia Lachowicz VI a

Skip to content