Akcja charytatywna Wielkoduchów

W piątek 2 grudnia Wielkoduchy z klasy III d razem z rodzicami uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w szczytnym celu. Podczas spotkania dzieci  z pomocą rodziców tworzyły unikatowe maskotki Wielkoducha. W akcji uczestniczyły też inne Kluby Wielkoducha ze szkół w Wielkopolsce. Wszystkie maskotki trafią na internetowe aukcje na serwisie charytatywni.allegro, a dochód z nich uzyskany przeznaczony zostanie na zakup materiałów,  narzędzi   lub   sprzętu   dla   dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Wśród zakupionych i przekazanych później Ośrodkowi darów mogą się znaleźć m.in. maszyny lub kalkulatory brajlowskie, jednak wszystko będzie zależne od zebranej  łącznie   kwoty.   Sprzęt  ma  pomóc  niewidzącym i słabowidzącym dzieciom w edukacji . Zależy nam aby każde dziecko, bez względu na swój stan zdrowia mogło rozwijać swoje talenty i umiejętności.

Wierzymy, że dzięki wsparciu Wielkoduchów będzie to dla tych dzieci łatwiejsze. Ponadto swoją pracą i zaangażowaniem Wielkoduchy chcą dać sygnał, że nie jest im obojętny los rówieśników z niepełnosprawnościami i ze zawsze są chętne im pomagać.

 

O szczegółach aukcji można poczytać na profilu na facebooku (www.facebook.com/wielkoduchy) lub na stronie internetowej ( www.wielkoduchy.pl).

Gorąco zachęcamy do śledzenia aukcji i oczywiście zachęcamy do licytowania.

FOTORELACJA

 

                                                      Opiekun Wielkoduchów

                                                          Renata Nurkowska

Skip to content