Podsumowanie „Akcji podręczniki” przez bibliotekę szkolną.

Wydano uczniom  5398 podręczników i 3796 ćwiczeń.

Wpisano do księgozbioru biblioteki 3665 egzemplarzy nowych podręczników o wartości 62 730,65 zł. Ciekawe ile to było kilogramów?

Biblioteka szkolna podsumowuje „Akcję podręczniki” w roku szkolnym 2017/2018.

Wszystkie podręczniki zostały zamówione dla uczniów w czerwcu, planowany termin dostawy umówiony z wydawnictwami zaplanowany został na 21 sierpnia 2017 r.

Podręczniki były dostarczane sukcesywnie do szkoły. Wydawnictwo Nowa Era z którego mamy większość podręczników z około tygodniowym opóźnieniem dostarczyło podręczniki. W czasie wakacji w klasach 4 i 7 zwiększyły się stany uczniów i trzeba było zamówić dodatkowe podręczniki w sierpniu. Zamówienia były dokonywane od razu w chwili pojawienia się informacji, że uczniów w danej klasie jest więcej niż było w czerwcu. Cała Polska w jednym czasie zamawiała podręczniki zasadniczo z dwóch wydawnictw i czas oczekiwania na dostawę wynosił od 3-4 tygodni.

Pod koniec wakacji wychowawcy klas młodszych już odbierali wpisane podręczniki. Od 5 września podręczniki były wydawane bezpośrednio uczniom klas starszych. Na koniec września wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali podręczniki. Do klasy 1 szkoły podstawowej w grudniu zostanie dostarczona kolejna część podręcznika „Oto Ja”.

Bardzo prosimy wszystkich uczniów o poszanowanie otrzymanych materiałów i zwrócenie szczególnej uwagi, aby płyty nie zostały zagubione. Każdy uczeń ma przypisany konkretny podręcznik i z tego egzemplarza będzie w czerwcu rozliczany.

 

Nauczyciele biblioteki życzą owocnego korzystania z darmowych podręczników wszystkim uczniom i pedagogom!

 

Skip to content