Październik Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Biblioteka Szkolna Proponuje

 • Losowanie nagrody – niespodzianki

Uczniowie gimnazjum i klas 4 – 7 SP oraz gimnazjum, którzy w październiku wypożyczą książkę beletrystyczną inną niż lektura szkolna, mogą wziąć udział w losowaniu nagrody – niespodzianki.

 • Lista książek polecanych przez uczniów

Uczniowie na specjalnej liście mogą wpisywać tytuły książek, które proponują do zakupienia przez bibliotekę szkolną.

 • Akcja bookcrossingowa

Książki, które już przeczytaliśmy często leżą nieużywane na półce. Bookcrossing, to przekazywanie takich książek innym czytelnikom poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych np. ławkach, stolikach lub specjalnie do tego przeznaczonych półkach. Również w naszej szkole jest półka bookcrossingowa, można z niej skorzystać.

 • Napisz recenzję

Przeczytałeś ciekawą książkę z naszej szkolnej biblioteki? Chcesz polecić ją innym czytelnikom?

Możesz napisać krótką recenzję, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej naszej szkoły. Może dzięki temu przeczytają ją inni, a Ty otrzymasz dodatnie punkty z zachowania.

Osoby zainteresowane napisaniem recenzji proszone są o zgłoszenie się w bibliotece szkolnej. Akcja ta będzie trwać do maja 2018 r.

 • Warsztaty detektywistyczne

Zajęcia dla klas młodszych SP, nawiązujące do bardzo lubianej przez dzieci serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, prowadzone przez wydawnictwo „Zakamarki”.

 • Rywalizacja czytelnicza

W październiku rozpoczynamy rywalizację czytelniczą pomiędzy oddziałami klas:

 • 2, 3, 4, 5, 6, 7 szkoły podstawowej
 • 2, 3 gimnazjum

Rywalizacja będzie odbywać się oddzielnie na poziomie każdej klasy i będzie trwała od 01.10. 2017 r. do 30.05. 2018 r.

Zwycięży ten oddział, w którym liczba książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej przypadająca na jednego ucznia będzie największa.

 • Gra szkolna„Biblioteka bez tajemnic” dla uczniów klas V SP

Uczniowie klas V SP mogą pobrać w bibliotece formularz konkursowy i odpowiedzieć na zawarte w nim pytania. Odpowiedzi można znaleźć w bibliotece szkolnej, trzeba tylko dobrze poszukać. Uczniowie, którzy poprawnie wypełnią formularze otrzymają nagrody.

Życzymy dobrej zabawy!

 • Czytanie książek Katarzyny Ryrych

W czasie od 9 do 27 października na dużych przerwach będą w czytelni czytane na głos książki Katarzyny Ryrych, autorki bardzo wartościowych pozycji dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy uczniów starszych klas.

 • Zdjęcie z książką

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs dla uczniów klas VII SP oraz II i III gimnazjum na zdjęcie z książką. Może to być okładka sfotografowana w ten sposób, że łączy się z sylwetką osoby, stanowi jej przedłużenie lub dopełnienie. Może to być również jakiekolwiek inne zdjęcie promujące książki. Prace konkursowe należy oddać w bibliotece szkolnej do 31 listopada 2017 r. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

 

 

Skip to content