Nasi uczniowie na Międzynarodowym Konkursie Matematycznym PANGEA

97 uczniów Zespołu Szkół w Mosinie ( Gimnazjum i Szkoła Podstawowa Nr 2 ) wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym PANGEA. Pierwszy etap konkursu odbył się 3 marca br. w naszej szkole. W ramach pierwszego etapu zostało wyłonionych w całym kraju po 150 najlepszych uczniów na każdym poziomie.
Wśród 150 najlepszych szóstoklasistów znalazł się Mateusz Nowicki uczeń klasy VIB Szkoły Podstawowej Nr 2, a najlepszym wśród gimnazjalistów drugich klas okazał się uczeń klasy IIC Jakub Żerdziński. Obaj chłopcy przystąpili do finałowego etapu konkursu, który odbył się 29 kwietnia na Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Przez 90 minut trwały zmagania finalistów, w tym czasie rozwiązywali zadania matematyczne.
Gratuluję dużych osiągnięć i życzę dalszych sukcesów matematycznych.

Katarzyna Żmuda

IMG_0351 IMG_0353 IMG_0347 IMG_0357

Skip to content