Prezentacja dwóch projektów

Dnia 6 maja 2016 roku  w Gimnazjum nr 2 w Mosinie odbyła się prezentacja projektów ,,Jasnowłosa prowincja’’ oraz ,,Moja rodzina podczas II wojny światowej’’ przygotowanych pod nadzorem Pani Beaty Buchwald przez uczniów, których członkowie rodzin zostali wysiedleni podczas wojny.

Uczniowie gimnazjum wraz z uczniami ze szkoły podstawowej krótko przedstawili istotę projektu a następnie efekty swojej rocznej pracy.  Opowiedzieli o wysiedleniu oraz pokazali prezentacje dotyczące losów ich rodzin i fragmenty wywiadów z krewnymi, którzy byli naocznymi świadkami tych zdarzeń. Przygotowali też krótkie wiersze tematyczne, a jedna z uczennic przeczytała fragment swojego opowiadania zatytułowanego „Podróż w nieznane”.

Po prezentacji głos zabrał m.in. zastępca Burmistrza Mosiny – Pan Przemysław Mieloch. Wydarzenie podsumowała Pani Beata Buchwald, która ze wzruszeniem podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie projektu uczniom i zaprosiła   do obejrzenia prac i zebranych materiałów.

Zuzanna Szczepaniak z klasy dziennikarskiej

 

Skip to content