NAGRODZENI NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Nauczyciele naszej szkoły: Pani wicedyrektor Agnieszka Stachowska-Bimkiewicz, Pani Iwona Hertig oraz Pan Marcin Kilian odebrali nagrody przyznane przez Burmistrza Gminy Mosina, który docenił ich zaangażowanie, sumienność, pracowitość, dążenie do samokształcenia i kształcenia oraz umiejętność przekładania zdobytej wiedzy na konkretne działania wspierające rozwój dzieci.

Z kolei wyróżniający się w nauce uczniowie naszej szkoły otrzymali Stypendia Samorządu Gminy Mosina. Oto nazwiska nagrodzonych uczniów:

Jolanta Baraniakklasa VIIa
Dziewczynka, dzięki ambicji i uporowi,  z powodzeniem godzi naukę z działalnością pozaszkolną – tańcem.  Brała udział w Mistrzostwach Polski oraz w Międzynarodowych Turniejach Tanecznych, zajmując najwyższe lokaty. W tym miejscu wymieńmy niektóre z jej sukcesów.
Zespołowo:
– I m w Międzynarodowym Turnieju Czech Open Cup –VI.2022r. w kilku kategoriach;
– I m w Mistrzostwach Polski WADF – Białe Błota – VI. 2022r. w kategorii Ballet Showcases Juveniles Open;
– II m w Mistrzostwach Polski WADF – Białe Błota -VI. 2022r. w kategorii Jazz Dance Showcases Juveniles Open;
– I m w Mistrzostwach Polski WADF – Lipki Wielkie –IV. 2022r. w kilku kategoriach.
Indywidualnie:
– III m w Mistrzostwach Polski WADF 2022 – Lipki Wielkie –IV. 2022r.
– I m w Festiwalu Tańca Rudolf- Włocławek 2021r.
– IV m w Festiwalu Tańca o Puchar Kujaw i Pomorza oraz Mistrzostw Polski – kategoria Jazz Dance Beginners solo
i wiele innych.

Faustyna Tomowiak – klasa VIIIa
Uczennicę wyróżnia wysoka kultura osobista, pracowitość, sumienność, dzięki czemu osiąga znaczące wyniki w nauce i sporcie. Uczennica uzyskała:
I miejsce w Międzyszkolnej Lidze, w konkursie savoir-vivre: „Zostań mistrzem dobrych manier”;
III miejsce w Gminnym Przeglądzie Piosenki.
Faustyna zdobyła bardzo wysokie lokaty także w zawodach sportowych. W tym miejscu wymieńmy przynajmniej niektóre z osiągniętych przez nią sukcesów. A są to:
III miejsce w Mistrzostwach Gminy Mosina w Sztafetowych Biegach Przełajowych;
dwukrotnie III miejsce w Pucharze Świata Polish Open;
dwukrotnie III miejsce w Pucharze Polski P2 Kadetów w Tekwondo Olimpijskim;
V miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kategorii walka;
VII miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, dwubój techniczny w kategorii k4

Urszula Lachowicz – klasa VIII c
Wzorowa uczennica, aktywnie działająca na rzecz społeczności szkolnej. Obecnie wiceprzewodnicząca SU. Brała udział w wielu akcjach wolontariatu. Osiągała wysokie lokaty w konkursach. Wymieńmy niektóre z nich:
udział w XVII Turnieju Formacji Tanecznych Mosina 2022;
II miejsce w IV Międzynarodowym Turnieju Tańca Nowoczesnego o Puchar Prezydenta Miasta Poznania,
I miejsce w kategorii zespoły w XX Przeglądzie Piosenki Uczniów Szkół Gminy Mosina”;
I miejsce drużynowo za prezentację w I Wojewódzkim Konkursie: „Znamy poetów i pisarzy z Wielkopolski”;
II miejsce drużynowo za wiedzę w I Wojewódzkim Konkursie: „Znamy poetów i pisarzy z Wielkopolski”;
Uczestniczka XX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego – „Wpisani w Historię” (w etapie szkolnym II miejsce).

Piotr Piątek kl. VIII c
Wzorowy uczeń o szerokich zainteresowaniach naukowych. Miłośnik gry w szachy, a także uczestnik wielu turniejów szachowych. Uczeń zdobył:
I miejsce w Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich MOK, Mosina 2022r.,
I miejsce w Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Gminy Mosina w kategorii juniorów;
I miejsce w Turnieju Szachowym o Puchar Domu Kultury w Mosinie;
wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur;
III miejsce w konkursie Pięknego Czytania.
Zdobył tytuł „Artysta” w roku szkolnym 2021/22.

Wszyscy wymienieni uczniowie odznaczają się uporem w dążeniu do celu oraz śmiałością w realizacji własnych marzeń, które zawsze stają się punktem wyjścia do twórczego działania. Z pewnością Jola, Faustyna, Ula i Piotrek mogą być wzorem dla młodych ludzi. Swoją postawą udowadniają, że pracowitość połączona z systematycznością  oraz wiarą we własne możliwości daje poczucie własnej wartości i pomaga w osiągnięciu sukcesu.

Wyróżnionym nauczycielom oraz uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Wiesława Szubarga