Losy bohaterów literackich w komiksowej odsłonie

Jury nie miało łatwego zadania – przygotowaliście interesujące, czasem wręcz zdumiewające komiksy. W rolę twórców komiksów najchętniej wcielili się uczniowie klas 4, stąd podział na 3 kategorie wiekowe. Zdecydowałyśmy się również na przyznanie głównej nagrody dla wyjątkowej pracy konkursowej.

Wyniki konkursu dla klas 4-8 na komiks o dowolnym wątku przeczytanego utworu lub nowej, wymyślonej przygodzie bohaterów wybranej książki przedstawiają się następująco:

GRAND PRIX – Jan Brzozowski z kl. 4 b

Klasy 4

I miejsce: Mateusz Konieczny z kl. 4 a i Yehor Pipkin z kl. 4 a

II miejsce: Natalia Cieślak z kl. 4 d, Amelia Madalińska z kl. 4 a, Weronika Wojewoda z kl. 4 a

III miejsce: Karolina Klimaszewska z kl. 4 d, Maja Wiśniewska z kl. 4 a, Yelyzaveta Zhyhalkevych z kl. 4 a

Wyróżnienia:

Martyna Budna, Filip Cedro, Filip Drobiński, Kajetan Kujawa, Zofia Lange, Nicola Lewandowska, Joanna Miedziarek, Jan Wojtyczka – uczniowie kl. 4 a

Klasy 5-6

I miejsce: Marta Stelmaszyk z kl. 5a, Alicja Michalak z kl. 6 b, Joanna Waszkowiak z kl. 6 b

II miejsce: Krzysztof Dulczyk z kl. 6 b

III miejsce: Małgorzata Pruchnik z kl. 6 b i Hubert Szypura z kl. 6 b

Wyróżnienia: Zuzanna Gendera, Helena Leśniewicz, Krzysztof Nowak, Michalina Woźnicka – uczniowie kl. 6 b

Klasy 7-8

I miejsce: Lilia Orobets z kl.7 a i Nadia Stelmaszyk z kl. 8 b

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Wystawa prac konkursowych zostanie przygotowana w przyszłym tygodniu – na razie trwa wystawa prac z liczbą π.

Anna Ciesielska

Anna Chilczuk-Bech