Konkurs „Mój Kalendarz Adwentowy”

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych uczniów klas siódmych oraz gimnazjalnych naszej gminy do udziału w ósmej edycji konkursu na wykonanie kalendarza adwentowego. Celem konkursu jest  zainteresowanie uczniów kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego. W Niemczech tradycja odliczania upływających dni adwentu przy pomocy kalendarza adwentowego ma już ogromnie długą tradycję. W Polsce kalendarze adwentowe cieszą się coraz większą popularnością, a pomysłowość w ich wykonaniu jest zaskakująca.

REGULAMIN KONKURSU

1. Uczestnicy wykonują samodzielnie kalendarz adwentowy w dowolnej formie plastycznej. Nie przewidujemy pracy w parach.
  2. Poszczególne „okienka” kalendarza powinny zawierać dowolne zwroty bądź słowa w języku niemieckim, np. związane ze świętami, karnawałem, powiedzenia i przysłowia, zwroty grzecznościowe itp.
  3. Uczestnicy składają prace u swoich nauczycieli języka niemieckiego, zostaną one odebrane przez organizatora w dniu 8 grudnia 2017.
  4. Termin składania prac upływa 8 grudnia 2017.
  5. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18 grudnia 2017, prace będą oceniane przez trzyosobową komisję.
  6. Z nadesłanych prac zorganizowana zostanie wystawa.
  7. Informacje do szkół zostaną przekazane po rozstrzygnięciu konkursu w terminie pięciu dni od posiedzenia komisji.
  8. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!

Organizator mgr Kinga Wośkowiak,

Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie