Nasi uczniowie uświetnili obchody 35-lecia Klubu Bab Wspaniałych

15 listopada 2017 roku o godz. 18.00 w Mosińskim Ośrodku Kultury odbyła się niezwykła uroczystość. Klub Bab Wspaniałych, działający przy MOK obchodził Jubileusz 35-lecia istnienia. Pani Ewa Buksalewicz-Moskal, nauczycielka plastyki, od wielu lat współpracuje z tymi przemiłymi Paniami. Pomogła im przygotować tę uroczystość. Zaprosiła uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w części artystycznej. Zaprezentowała się klasa IIIc SP2 pod kierunkiem pani Jolanty Wiesner w przedstawieniu pt.„ Narodowe Święto Niepodległości” oraz chętni uczniowie z klas IIIA i IIIb, którzy pod opieką pań Kingi Tubis i Karoliny Kilian stanowili chór śpiewający pieśni żołnierskie. Występ był wzruszający i piękny, udekorowany polonezem zatańczonym po całej sali, między zauroczoną publicznością. Wystąpiły również uczennice z klasy Vb- Oliwia Garbarek i Zosia Pohl. Zaprezentowały się każda w dwóch piosenkach. Zosia Pohl pokazała również talent recytatorski w gwarowym monologu o Kaczce Dziwaczce. Widzowie, którzy tłumnie przybyli na tę uroczystość, podziwiali również Annę i Jakuba Rzeźnikowskich -absolwentów naszej szkoły, a prywatnie wnuki obecnej prezesowej Klubu, pani Krystyny Małeckiej. Wyrecytowali wiersz charakteryzujący działalność Klubu, a Ania zaśpiewała również piosenkę „Widziałam orła cień”. Za piękne, wzruszające występy wszystkie dzieci nagrodzone zostały gromkimi brawami i mnóstwem cukierków. Życzeń i gratulacji dla Bab Wspaniałych nie było końca. Panie prezentowały też swoje rękodzieła na wystawie i częstowały smacznymi wypiekami oraz aromatyczną kawą. Obchody jubileuszowe uważamy za udane. To opinia wszystkich znakomitych gości.

Ewa Buksalewicz-Moskal

Danuta Białas

Skip to content