Sukces Darii i Mai wyśpiewany w Luboniu

15 listopada br. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Luboniu IX edycja powiatowego konkursu wokalnego „Mały Festiwal Piosenki”. Do konkursu zgłosiło się ponad 40 wykonawców z klas gimnazjalnych i klas siódmych powiatu poznańskiego oraz z Poznania. Nasza szkołę reprezentowały w tym muzycznym zmaganiu cztery uczennice: Daria Czerwińska z oddziału III b Gimnazjum, Maja Kilian, Aleksandra Lange z klasy VII a i Anna Kokocińska z klasy VII b Szkoły Podstawowej.  Honorowy patronat nad Festiwalem objęła pani Małgorzata Machalska – Burmistrz Miasta Luboń. Jury w składzie: przewodniczący – Michał Kosiński – dyrektor artystyczny Festiwalu Polskiej Piosenki w Luboniu, Małgorzata Szajek – reprezentująca fundatora nagród głównych – GKRPA w Luboniu, radna Dorota Franek, Izabella Chodorowska – redaktor naczelna internetowej gazety e-lubon.pl, Emilia Bryś – Urząd Miasta Luboń, wyłoniło zwycięzców. Wśród laureatów wyróżniono dwie nasze uczestniczki: Darię Czerwińska i Maję Kilian. Jury miało trudne zadanie, ponieważ wykonawcy zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny, wybrali ambitny repertuar. W tym niełatwym zadaniu wszystkie nasze solistki zaprezentowały wysoki poziom wykonanych piosenek. Gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

Paweł Szukalski

p1120838 p1120849 p1120860 p1120875 p1120919 zdjecie Luboń na tekst

Skip to content