Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

1 września w ZS w Mosinie miejsce miała uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Dyrektor ZS, Alicja Trybus, witając uczniów po wakacyjnej przerwie, zauważyła, że 77 lat temu młodzi ludzie nie poszli 1 września  do szkoły, ponieważ wtedy zaczęła się jedna z najstraszliwszych wojen w historii ludzkości.
Zwracając się do uczniów, którzy żyjąc w wolnej ojczyźnie, mogą swobodnie rozwijać swe zainteresowania i pogłębiać wiedzę,  zachęcała ich do twórczej pracy zmierzającej do  kształtowania umysłów i charakterów.

Nauczycielom i pracownikom szkoły życzyła pomyślności w nowym roku szkolnym i satysfakcji wypływającej z dobrze spełnionego obowiązku.

Życzenia z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego  złożył także nasz gość, Ksiądz Proboszcz Edward Majka.

Wiesława Szubarga