Stypendysta Samorządu Gminy Mosina – Radosław Preisler

Radosław Preisler jest uczniem klasy VIII b Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie oraz Szkoły Muzycznej drugiego stopnia w Poznaniu. Osiąga wybitne wyniki w nauce i corocznie otrzymuje świadectwo z wyróżnieniem. Cechuje go wysoka kultura osobista i niezwykła odpowiedzialność, jest ceniony przez nauczycieli i lubiany przez uczniów. Ma duże poczucie humoru. Zawsze wzorowo wywiązuje się z powierzonych mu zadań.

Jego wielką pasją jest gra na gitarze. Radek występował na wielu festiwalach i konkursach gitarowych. Ma na swoim koncie imponujące sukcesy:
– czterokrotny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego Słupeckich Spotkań Muzycznych w Słupcy w kategorii solista i duet gitarowy;
– laureat konkursu Akademii Gitary Poznań 2018 w kategorii solista oraz duet gitarowy;
– wyróżniony na ogólnopolskim konkursie gitarowym w Koszalinie „Hity
na gitarze 2018”;
– wyróżniony w trzecim Międzynarodowym Konkursie Gitarowym Warsaw Fingerstyle Festival w Warszawie 2017;
– wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym Fingerstyle Feeling Festival
w Kaliszu 2018;
– kilkukrotny uczestnik koncertów charytatywnych w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
– uczestnik programu Młodzi Wirtuozi na Szachownicy Starego Browaru
w Poznaniu;
– laureat Stypendium Artystycznego Stowarzyszenia Muzycznego VIVIDUS
w Poznaniu2019.

Radek we wrześniu 2019 r. wygrał Międzynarodowy Konkurs Warsaw Fingerstyle Festival
i w nagrodę wystąpił podczas Międzynarodowych Targów Muzycznych w Mannheim. Jego wybitny talent muzyczny został doceniony przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i
chłopiec jako jeden z nielicznych wystąpił podczas Gali Utalentowanych Wielkopolan.
Oprócz muzyki interesuje się fizyką i matematyką. Jest fanem sportów wodnych, uprawia windsurfing. Lubi zwierzęta, w domu ma dwa psy, kota i żaby w ogrodowym stawiku.

Beata Buchwald