Rywalizacja!

Bawi, uczy, zaskakuje,

odpręża, cieszy, mobilizuje,

pobudza do śmiechu, wzrusza do łez,

jest dobrym lekarstwem na stres.

Jaki to wynalazek, cóż tu za produkt macie?

A! Dzieje się tak wtedy, gdy książkę czytacie!

Uwaga uczniowie!

Jak co roku od początku października rozpoczynamy w naszej szkole rywalizację
w czytelnictwie między klasami II-VIII. Zapraszamy do szkolnej biblioteki częściej! Jeśli ktoś z Was mówi, że nie lubi czytać, to może po prostu nie znalazł jeszcze książki dla siebie! Zachęcamy Was do sięgnięcia nie tylko po obowiązkowe lektury. W każdej szkole są książkowe mole, w naszej jest ich też niemało, ale może być jeszcze więcej! Choć o wartości czytania mówi się coraz częściej, dorzucimy jeszcze jeden cytat dla zachęty:

„Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała.”(Richard Steele)

A zatem ćwiczmy! Na zakończenie pierwszego półrocza i na koniec roku szkolnego ogłosimy wyniki. Rywalizujecie z klasami na tym samym poziomie, a zwycięży ta klasa, w której na koniec maja średnia liczba książek przypadająca na jednego ucznia będzie najwyższa. Oczywiście wyniki potyczek międzyklasowych są wprost proporcjonalne do czytelnictwa indywidualnego. Miłośnicy czytania, inaczej „Pożeracze książek”, zostaną na koniec roku szkolnego nagrodzeni punktami do sprawowania i niespodzianką. Zapraszamy do biblioteki!

Nauczycielki z biblioteki szkolnej