Spotkanie z pisarzem Tomaszem Szwedem

25 września uczniowie z klasy II a i III b na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Mosinie uczestniczyli w spotkaniu autorskim. Tomasz Szwed jest pisarzem, poetą, kompozytorem, piosenkarzem, psychoterapeutą oraz członkiem zespołu terapeutyczno-badawczego Fundacji „A kogo?” w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Pan Tomasz jest autorem książek dla dzieci z cyklu Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce. Opowiadają one o lekarzach i ich pacjentach, o radościach, smutkach, niezwykłych przygodach zwierzątek o miłych pyszczkach, miękkich futerkach i barwnych piórkach.

            Dzieci miały okazję wysłuchać fragmentów z książek czytanych z niezwykłą ekspresją przez ich autora. Ważnym elementem tego spotkania była muzyka i śpiew. Pan Tomasz śpiewał wesołe piosenki o zwierzętach, w czym ochoczo pomagali mu nasi uczniowie. Autor zaskoczył nas wspaniałą grą na gitarze i harmonijce ustnej oraz umiejętnością naśladowania głosów ptaków. Dzieci bawiły się w różne wesołe zabawy, łapały piórka i odgadywały zagadki np. z jakich drzew są prezentowane liście. Wiele ciekawostek ze świata zwierząt i lasu zostało przekazanych dzieciom przez pana Tomasza. Na zakończenie uczestnicy mogli kupić książki pisarza oraz zdobyć jego autograf.

            Pisarz nauczył młodych uczestników tego spotkania niekonwencjonalnego powitania, które zapożyczył od swoich książkowych bohaterów. Brzmi ono następująco: „Chwała zielonym lasom!”. Na takie pozdrowienie należy odpowiedzieć „I czystej wodzie chwała!”.  I tego życzę wszystkim mieszkańcom małym i dużym z Mosiny i okolic.

FOTORELACJA

Magdalena Solecka

 

Skip to content