Październik Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych “Książka to przyszłość” Biblioteka Szkolna Proponuje

Biblioteka Szkolna Proponuje

• Losowanie nagrody – niespodzianki

Uczniowie gimnazjum i klas 4 – 8 SP oraz gimnazjum, którzy w październiku wypożyczą książkę beletrystyczną inną niż lektura szkolna, mogą wziąć udział w losowaniu nagrody – niespodzianki.

• Lista książek polecanych przez uczniów

Uczniowie na specjalnej liście mogą wpisywać tytuły książek, które proponują do zakupienia przez bibliotekę szkolną.

• Akcja bookcrossingowa

Książki, które już przeczytaliśmy często leżą nieużywane na półce. Bookcrossing, to przekazywanie takich książek innym czytelnikom poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych np. ławkach, stolikach lub specjalnie do tego przeznaczonych półkach. Również w naszej szkole przy wejściu do stołówki stoi specjalny regał przeznaczony do bookcrossingu,  można z niego skorzystać.

• Napisz recenzję

Przeczytałeś ciekawą książkę z naszej szkolnej biblioteki? Chcesz polecić ją innym czytelnikom?

Możesz napisać krótką recenzję, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej naszej szkoły. Może dzięki temu przeczytają ją inni, a Ty otrzymasz dodatnie punkty z zachowania.

Osoby zainteresowane napisaniem recenzji proszone są o zgłoszenie się w bibliotece szkolnej. Akcja ta będzie trwać do końca maja 20189r.

• Warsztaty detektywistyczne

Zajęcia dla klas młodszych SP, nawiązujące do bardzo lubianej przez dzieci serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, prowadzone przez wydawnictwo „Zakamarki”.

• Rywalizacja czytelnicza

W październiku rozpoczynamy rywalizację czytelniczą pomiędzy oddziałami klas: 2, 3, 4, 5, 6, 7,8 szkoły podstawowej oraz III gimnazjum.

Rywalizacja będzie odbywać się oddzielnie na poziomie każdej klasy i będzie trwała od 01.10. 2018 r. do 30.05. 2019 r.

Zwycięży ten oddział, w którym liczba książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej przypadająca na jednego ucznia będzie największa.

• Gra szkolna „Biblioteka bez tajemnic” dla uczniów klas V SP

Uczniowie klas V SP mogą pobrać w bibliotece formularz konkursowy i odpowiedzieć na zawarte w nim pytania. Odpowiedzi można znaleźć w bibliotece szkolnej, trzeba tylko dobrze poszukać. Uczniowie, którzy poprawnie wypełnią formularze otrzymają nagrody.

Życzymy dobrej zabawy!

Zapraszamy do udziału w konkursie!