Jesienna Gimnazjada Językowa „Spass & Fun”

Dnia 26 września 2018 troje uczniów z naszej szkoły, Hubert Kubiak, Klaudiusz Labrzycki i Zosia Bukowska wraz z opiekunką, panią Martą Nowak, pojechało do Szkoły Podstawowej im. Adama Wodziczki w Rogalinku na konkurs: Jesienna Gimnazjada Językowa „Spass & Fun”. Brało w nim udział pięć szkół z naszej gminy: Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie, Szkoła Podstawowa im. Adama Wodziczki w Rogalinku, Szkoła Podstawowa im. Prezydenta RP Edwarda Raczyńskiego w Rogalinie oraz Szkoła Podstawowa w Pecnej.

            Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie ósmej, kiedy ostatnia drużyna dotarła na miejsce. Nasze pierwsze zadanie z języka angielskiego polegało na obejrzeniu vloga na temat pewnego mieszkania oraz na odpowiedzeniu na pytania do tego, co usłyszeliśmy. Następnie oglądaliśmy drugiego vloga, tylko tym razem po niemiecku. Po tym zadaniu nastąpiła przerwa, aby jury mogło sprawdzić nasze prace. Mogliśmy wtedy skorzystać z bufetu.

            Po zapisaniu punktacji dostaliśmy kolejne zadania. Pod ławkami mieliśmy ukryte koperty (po angielsku i po niemiecku), w których znajdowały się listy. Naszym zadaniem było wstawić odpowiednio odmienione słowa z ramki do luk w tekstach.

            Do kolejnego zadania musieliśmy losować numery zestawów. Zadanie polegało na losowaniu z zamkniętymi oczami przedmiotu z torby z numerem naszego zestawu i określenie po angielsku, co to jest. Natomiast zadanie z języka niemieckiego w tym etapie polegało na rozpoznaniu jedzenia lub przyprawy oraz smaku z zawiązanymi oczami.

Naszym ostatnim zadaniem było zakręcenie spinnerem na planszy oraz powiedzenie czterech zdań po angielsku, nt. co można robić w taką pogodę oraz rozpoznanie wylosowanej pogody po niemiecku.

Wszystkie zadania miały bardzo ciekawą formę i poza tym, że sprawdzały naszą wiedzę, dały nam także dużo frajdy. Atmosfera podczas konkursu była sympatyczna i wesoła.

            Po przewie na podliczenie punktów oraz na bufet jury ogłosiło wyniki. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie, drugie miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie i trzecie miejsce Szkoła Podstawowa im. Adama Wodziczki w Rogalinku. Każda z tych trzech drużyn dostała upominki oraz dyplom dla szkoły.

Zosia Bukowska, 3A

Skip to content