Rajd rowerowy wzdłuż Warty

Dnia 29 września 2018 roku odbył się  rajd rowerowy trasą rowerową wzdłuż Warty: Mosina- Puszczykowo- Łęczyca-Puszczykowo-Mosina. Jej długość to około 24 km.  Pogoda dopisała, ciepło i słonecznie, nic tylko ruszać w trasę. W rajdzie wzięli udział:

– Zosia Krakowska

– Julia Lum

– Wiktoria Matuszewska

– Jasiu Walkowiak

– Weronika Rossa

– pani Marianna Janik

– pani Magda Solecka

– pan Hirek Białas

– pani Danuta Białas

Ruszamy w drogę. Mijamy Puszczykówko i skręcamy w las na trasę rowerową. Pierwszy przystanek na polanie wypoczynkowej nad Wartą. Mkniemy dalej, przejeżdżamy przez mostek „Przemko” usytuowany nad głębokim jarem. Dalej jedziemy leśną ścieżką nad Wartą. Mijamy kolejny mostek „Grześko” na rzeczce Wirynka. Za mostkiem podziwiamy okazałą sosnę czterokonarową- pomnik przyrody. Docieramy  do trzeciego mostka „Krzyśko” przy rezerwacie „Zalewy Nadwarciańskie”, stąd wysoką skarpą wzdłuż starorzecza Warty dojeżdżamy do starej przeprawy promowej w Kątnikach. Po chwili ruszamy w drogę powrotną, jedziemy trasą rowerową wzdłuż drogi Poznań-Puszczykowo. W Puszczykówko wstępujemy na lody. Po chwili wita nas Mosina. Jeżeli ktoś jeszcze nie przemierzył powyższej trasy to niech się wybierze, nie będzie żałować. Trasa oznakowana kolorem żółto-czarno-żółtym jest bardzo urokliwa. Na prawdę warto.

FOTORELACJA     

Skip to content