„ZŁOTE PIÓRO KOLBERGA” – WYNIKI

22 marca 2017r. odbył się szkolny etap konkursu „Złote pióro Kolberga”. Celem konkursu jest:

kultywowanie tradycji I LO, w którym od założenia ceniono i kładziono nacisk na wszechstronne wykształcenie młodzieży,

pamięć o pierwszej maturze w I LO w Kościanie i kontynuacja konkursu aż do uczczenia 100-lecia pierwszej matury,

przypomnienie, że poprawność ortograficzna, przez wiele lat,  była jednym z podstawowych kryteriów zdania egzaminu maturalnego z języka polskiego,

zachęcenie młodzieży do poznawania i poprawnego stosowania reguł ortograficznych.

W zmaganiach ortograficznych uczestniczyło 33 gimnazjalistów z klas I-III. Laureaci szkolnego etapu 7 kwietnia w auli I LO im. Oskara Kolberga w Kościanie wzięli udział w finale V edycji konkursu. Do tego etapu przystąpiło 74 uczniów. Wśród nich było siedmioro uczniów Gimnazjum nr 2:

Alicja Chmielewska (IB)

Maja Kaczmarek (2B)

Julia Czaplejewicz (3A)

Julia Przybylska (3A)

Marcin Wójtowski (III A)

Zuzanna Unijewska (IIIC)

Błażej Garus (IIID)

Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Chilczuk – Bech

Mariola Dominiczak