Erasmus+ Ciąg dalszy poznawania świata.

W związku z drugą turą projektu edukacji szkolnej Erasmus+, w dwóch ostatnich tygodniach września uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie odwiedzą Włochy oraz Hiszpanię. W mobilności do miasta Rimini we Włoszech będzie uczestniczyło dwudziestu uczniów i czterech opiekunów oraz dziesięciu nauczycieli. Do Alicante w Hiszpanii wyjedzie na szkolenia dziesięciu nauczycieli.

Programy edukacyjne rozwijają otwartość, pewność siebie i tolerancję oraz silną motywację. Ułatwiają też nabywanie nowych umiejętności i kompetencji, m.in. językowych, cyfrowych, społecznych i zawodowych, adaptację do nowych sytuacji, odkrywanie własnych talentów, współpracę w międzynarodowym środowisku i poznawanie nowych kultur oraz podnoszą prestiż instytucji realizującej projekt. To kolejna szansa na wielką przygodę z edukacją, poznaniem innych kultur i nawiązaniem ciekawych znajomości. Tak więc witaj świecie! Witaj przygodo!

Agata Nowak