Na półkoloniach jest wesoło i kolorowo!

W dniach 26 – 30 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Mosinie odbyły się półkolonie zorganizowane dla uczniów naszej szkoły. Zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Na dzieci czekało wiele atrakcji, każdego dnia przewidziana była inna wycieczka. Wszystkie dni uczestnicy spędzili poza murami szkoły, organizatorzy zadbali, by dzieci nie nudziły się i aktywnie spędzały czas. Półkoloniści obejrzeli film w Multikinie Stary Browar „Rysiek super wróbel”, odwiedzili między innymi: Elfland w Nekli – ekologiczny park rozrywki, Muzeum Arkadego Fiedlera, Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu, gdzie pracowali z długopisami 3D, obserwowali pracę drukarki 3D oraz poznawali właściwości wody i wykonywali doświadczenia. Wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez ART Zagrodę, na których wykonali własnoręcznie pamiątki – pomalowaną lnianą torbą oraz drewnianą paletką do zabawy. Na zakończenie półkolonii dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobny upominek.

Dzieci wracały do domu zmęczone, ale zadowolone i z niecierpliwością oczekiwały kolejnego dnia. Atmosfera  panująca na półkolonii była wspaniała. Do zobaczenia za rok!

Paula Sianos

Agata Nowak