“Żywa okładka” – wyniki konkursu

Kolejny konkurs w programie “Zaczytana szkoła” za nami. Jury konkursowe nie miało łatwego zadania, bowiem poziom wykonanych przez Was prac był bardzo wysoki. Jesteśmy pod wrażeniem Waszej kreatywności oraz umiejętności fotograficznych i komputerowych.

Przygotowane przez Was prace pokazują, jakimi ścieżkami czytelniczymi podążacie, jaka literatura Was interesuje, co rozbudza wyobraźnię. Podczas rozmów z Wami okazało się, że okładka książki dla wielu osób jest zaproszeniem, by sprawdzić, co kryje się w jej wnętrzu. Thomas Montasser, w przepięknej powieści o miłości do literatury i do pięknych książek pt. “Wyjątkowy rok”, napisał tak: ”Zwykle byle jakie rzeczy mają wspaniałe opakowania, żeby dobrze wyglądały. Z książkami jest na odwrót. Opakowanie nigdy nie jest tak piękne jak zawartość. Ale niektóre książki są tak ładnie wydane, że nie tylko chętnie się je czyta, ale też przyjemnie ich dotykać i na nie patrzeć.” Wy swoimi pracami udowodniliście, że okładka potrafi Was nie tylko skutecznie przyciągnąć do książki, ale także zainspirować do twórczości z wykorzystaniem aparatu fotograficznego i komputera.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Oto lista zwycięzców i wyróżnionych prac:

Kategoria: Klasy 4-6

I miejsceAntoni Czeladzki klasa 5c

II miejsceEwa Lipiec – klasa 4a

Barbara Łopusińska – klasa 5c

III miejsce – Franciszek Maćkowiak – klasa 4a

W kategorii klas 7-8 ze względu na bardzo wysoki poziom “żywych okładek” postanowiliśmy wyróżnić więcej osób.

Urszula Lachowicz – klasa 7c

Jagoda Pysiak – klasa 8a

Zuzanna Proszczuk – klasa 8c

Filip Malak – klasa 8c

Nagrody – to oceny celujące z języka polskiego z wagą 4.

Wszystkie prace niebawem będzie można oglądać na wystawie na drugim piętrze, a dziś zapraszamy Was do galerii internetowej.

Do zobaczenia w bibliotece! Tam kryje się świat, do którego drzwi otwierają piękne okładki:)

Anna Chilczuk-Bech

Anna Ciesielska