Zaczytana szkoła

„Zaczytana szkoła”- daj się ponieść niesamowitym literackim historiom! Wspólnie zakochajmy się w czytaniu!!!

W maju nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu pt. „Zaczytana szkoła”. Nauczyciele poloniści i nauczyciele bibliotekarze wspólnie z Wami Uczniami chcą kolejny raz pokazać, że czytanie jest świetną formą spędzania wolnego czasu. Projekt zaczynamy już teraz, przed wakacjami, a skończymy w listopadzie w przyszłym roku szkolnym.

Dlaczego teraz? Przecież niedługo wakacje???!!!

Odpowiedź jest prosta: wakacje to najlepszy czas na zaczytanie! Nie wierzycie? Sięgnijcie po książki, czytajcie, wymieniajcie się ciekawymi tytułami i przygotujcie się do powakacyjnych wyzwań konkursowych!

Jakie będą zadania w „Zaczytanej szkole”?

1. Zaprojektowanie żywej okładki swojej ulubionej książki.

2. Przygotowanie krótkiego komiksu na dowolny temat.

3. „Moje zakończenie” – konkurs literacki na napisanie nowego, zaskakującego zakończenia wybranej książki/opowiadania.

4.Szkolny konkurs plastyczny pt. Zaczytana szkoła”.

Regulaminy konkursów będą ukazywać się systematycznie na stronie internetowej szkoły, udostępnią je Wam nauczyciele poloniści i nauczyciele bibliotekarze.

Już podczas wakacji można pomyśleć o realizacji zadań konkursowych!Gorąco Was do tego zachęcamy!

Gdzie szukać ciekawych książek? Pędźcie do szkolnej biblioteki!Nauczyciele bibliotekarze niecierpliwie na Was czekają z niezwykłymi czytelniczymi propozycjami. Możecie wypożyczyć książki na wakacje i delektować się milionem fantastycznych przygód. Co wybierzecie? Jakich autorów i bohaterów pokochacie? To już tylko zależy od Was. Zapraszamy wszystkich uczniów – dużych i małych do udziału w projekcie „Zaczytana szkoła”.

M. Pruszkowska napisała:”Są książki, które się czyta. Są książki, które się pochłania. Są książki, które pochłaniają czytającego.” – życzymy Wam, by książki Was pochłonęły!:)

Anna Chilczuk-Bech