XXII Powiatowy Konkurs Recytatorski „WPISANI W HISTORIĘ” z okazji Święta Niepodległości

18 października odbył się etap szkolny XXII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „WPISANI W HISTORIĘ” z okazji Święta Niepodległości. W tym roku uczestnicy konkursu zmierzyli się z wierszami   Wisławy Szymborskiej, jednej z najpopularniejszych polskich poetek, laureatki Nagrody Nobla, uhonorowanej także najwyższym odznaczeniem państwowym – Orderem Orła Białego. W lipcu tego roku obchodziliśmy setną rocznicę urodzin poetki, która jest patronką roku 2023.

Komisja w składzie:  Wiesława Szubarga i Magdalena Solecka z wielką przyjemnością wysłuchała wierszy poetki i wybrała zwycięzców konkursu.

W kategorii klas IV-VI  są to:

Emilia Szulakiewicz kl. 6a  I miejsce
Lena Czeszyńska kl. 5c        II miejsce
Lena Maćkowiak kl. 6a       III miejsce

W kategorii klas VII-VIII są to

Martyna Kilian kl. 8a         I miejsce
Antonina Lum kl. 8a         II miejsce
Alicja Michalak kl. 7b.      III miejsce

Zdobywcy I i II miejsca w obu kategoriach wiekowych będą reprezentować naszą szkołę podczas etapu powiatowego konkursu, który tradycyjnie odbędzie się w Kórniku 7 listopada o godz. 10.00. Jego laureaci zostaną zaproszeni na Koncert Finałowy, który odbędzie się 11 listppada w Zamku Kórnickim.

Życzymy powodzenia
Opiekun szkolnego etapu konkursu