Uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji Szkoła pamięta

Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w ogólnopolskiej akcji Szkoła pamięta. Ideą akcji jest pamięć młodych ludzi o ważnych postaciach i wydarzeniach z naszej historii. Uczniowie pod opieką nauczycieli odwiedzają Miejsca Pamięci na terenie naszej gminy, porządkują groby i zapalają znicze. Nauczyciele przygotowują lekcje i uroczystości poświęcone wydarzeniom z historii Mosiny.

Podobnie jak w ubiegłych latach zachęcamy szkoły do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta. Finał akcji zaplanowaliśmy na poniedziałek, 30 października br. Pokażmy, że pamiętamy!– czytamy w komunikacie MEiN.

Fotorelacja na fb szkoły

 

Koordynator akcji

Beata Buchwald

Skip to content