XVI Przegląd Piosenki Zespołu Szkół w Mosinie

Dnia  27 kwietnia 2017 roku  odbyły się w naszej szkole po raz XVI  wokalne zmaganie uczniów w konkursie: „Przegląd Piosenki Zespołu Szkół ”. W zmaganiach muzycznych wzięło udział 21  solistek oraz 14 zespołów w tym 1 wokalno – instrumentalny.

Jury w składzie:   p. Dyr. Grażyna Koralewska,  p. Justyna Kałuzińska,  p. Paweł Szukalski przyznało następujące miejsca:

w oddziałach Szkoły Podstawowej klas I – III – w kategorii solista:

I miejsce – Agata Kilian – z kl.III b -za wykonanie piosenki: „Rzeka marzeń

II miejsce Matylda Kaczmarek – z kl. I a – za wykonanie piosenki: „Papuga z dziobem  na kłódkę

III miejsce – Aleksandra Głowińska – z kl. II e – za wykonanie piosenki: „Lustra

w oddziałach Szkoły Podstawowej klas I – III – w kategorii zespoły:

I miejsce – Agata , Martyna KILIAN– z kl. III b, I a -za wykonanie piosenki:     „I jak tu nie kochać psa”

II miejsce –  Maja Obidzińska,  Lena Ciszek  – z kl. II e  – za wykonanie piosenki:     „Tamta dziewczyna”

III miejsce Gabrysia Kosse, Julia Szmatuła, Amelia Szulc– z kl. II d   – za wykonanie piosenki: „Tamta dziewczyna”

w oddziałach Szkoły Podstawowej klas IV – VI – w kategorii: solista:

I miejsce – Oliwia Garbarek -z kl. IV b – za wykonanie piosenki: „Cud w szafie”

II miejsce- Maja Kilian  z kl. VIa  – za wykonanie piosenki: „Narysuję dla ciebie aniołka”

III miejsce- Aleksandra Lange – z kl. VI a – za wykonanie piosenki: „Nie zapomnij”

Wyróżnienia: Gabrysia Skuła  – z kl. VI a – za wykonanie piosenki: „Piosenka drewnianych lalek”

Anna Kokocińska – z kl. VI b – za wykonanie piosenki: „Jeszcze nie widziałam”

w oddziałach Szkoły Podstawowej  klas IV – VI – w kategorii zespół:

I miejsce Iga Lewandowska, Kasia Tomowiak, Julia Szulc, Zofia Szulc, Amelia Szulc z zespołem klasowym  – z kl. VI c  za wykonanie piosenki:  Bo świat to my

II miejsce – Aleksandra Lange, Mikołaj Miedziak  – z kl. VI a- za wykonanie piosenki:  „ Wehikuł czasu”

III miejsce – Martyna Lum, Zofia Wieczorek, Julia Baraniak –  z kl. VI b, VI a  – za wykonanie   piosenki:     „ Nie poddam się

Wyróżnienia: Wiktoria Matuszewska, Malwina Woźnicka – z kl. VI b    – za wykonanie piosenki: „Wiem”

Karolina Balcerek-Kałek, Amelia Stasińska – z kl. V b – za wykonanie piosenki: „ Biegnij przed siebie

Karolina Walkowiak, Aleksandra Wojciechowska – z kl. V b – za wykonanie    piosenki: „Laleczka z saskiej porcelany”

w oddziałach Gimnazjum  – w kategorii solista:

I miejsce: Daria Czerwińska z klasy II b  – za wykonanie piosenki: „Cień”

II miejsceMartyna Maciejewska – z klasy II b  z zespołem instrumentalnym: Julia Przybylska,  Julia Czaplejewicz, Weronika Paluszkiewicz , Marcin Mielcarek  z klasy III a  za wykonanie piosenki:  „ Miałeś być”

III miejsce – Sara Wojciechowska  – kl. III a – za wykonanie piosenki: „Wehikuł czasu

– w kategorii zespół – Brak zgłoszeń.

Wszystkim laureatom i wszystkim biorącym udział w Przeglądzie Piosenki Zespołu Szkół w Mosinie dziękujemy za udział i wspaniałą zabawę, życząc dalszych sukcesów. Laureaci  będą reprezentować naszą szkołę na XVI Przeglądzie Piosenki Szkół Gminy Mosina  w Mosińskim Ośrodku Kultury.

Paweł Szukalski