„XIX Przegląd Piosenki Uczniów Szkół Gminy Mosina”

XIX Gminny Przegląd Piosenki dla uczniów szkół z Gminy Mosina za nami. Muzycznych wrażeń i emocji było mnóstwo. Młodszym i nieco starszym wokalistom towarzyszyli ich koledzy i sceniczna trema, ale przy wsparciu nauczycieli, wszyscy uczestnicy zaprezentowali wybrane przez siebie utwory na wysokim poziomie.

Jako główny cel, który sobie postawił  organizator tego przedsięwzięcia to: rozbudzenie chęci śpiewania dzieci i młodzieży Gminy Mosina oraz obdarowywanie  artystycznymi wrażeniami innych uczniów.

Członkowie jury w składzie: p. Dyrektor Alicja Trybus, p. Kierownik Referatu Oświaty i Sportu Gminy Mosina – Anna Balcerek-Kałek, p. Koordynator do sprawa mediów Gminy Mosina Joanna Nowaczyk mieli niełatwe zadanie do wykonania.

Jury oceniało dobór piosenki, zgodność z akompaniamentem, wyraz artystyczny, muzykalność i warunki głosowe młodych piosenkarzy. Po wysłuchaniu 30 piosenek wyłoniono laureatów.

Wyniki „XIX Przeglądu Piosenki Uczniów Szkół Gminy Mosina” przedstawiają się następująco:

Kategoria klasy I-III szkół podstawowych – soliści:

I miejsce: Justyna Lossy  (Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie)

II miejsce: Emilia Szulakiewicz (Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie)

III miejsce: Dorota Stasiak (Szkoła Podstawowa w Czapurach)

III miejsce: Krzysztof Kowalczykiewicz  (Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie).

Kategoria klasy I-III szkół podstawowych – zespół:

I miejsce: Lena Czeszyńska, Michalina Sobek, Malwina Dobrzańska, Katarzyna  Wilczak  (Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie)

II miejsce: Lena Maćkowiak, Emilia Szulakiewicz, Zosia Stypińska, Martyna Górna,

III miejsce: Milena Jarmuszczak, Tamara Plewińska, Oliwia Przybylska, Liliana Sudoł, Lila Maćkowiak (Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie).

Kategoria klasy IV-VI szkół podstawowych – soliści:

I miejsce: Jakub Wiśniewski (Szkoła Podstawowa w Czapurach)

II miejsce: Martyna Kilian (Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie)

II miejsce: Oliwia Anna Ptaszyńska (Szkoła Podstawowa w Pecnej)

III miejsce: Liliana Dengusiak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie)

III miejsce: Klara Szmigielska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie).

III miejsce: Gabriela Banach (Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie).

Kategoria klasy IV-VI  szkół podstawowych – zespół:

I miejsce:Faustyna Tomczak, Maria Rudnicka (Zespół Szkoły Podstawowej nr 2  w Mosinie)

II miejsce: Michalina Lange, Urszula Lachowicz (Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie).

Kategoria klasy VII, VIII szkół podstawowych – soliści:

I miejsce: Adrianna Płończak (Szkoła Podstawowa w Krośnie)

II miejsce: Jagoda Markiewicz (Szkoła Podstawowa w Pecnej)

II miejsce: Zuzanna Przybył (Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie)

III miejsce: Emilia Siepa (Szkoła Podstawowa w Czapurach)

III miejsce: Julia Osiowy (Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie).

Kategoria zespoły – szkoły podstawowe klas VII, VIII – brak zgłoszeń.

Organizator przeglądu – Szkoła Podstawowa nr 2  w Mosinie  – dziękuje wszystkim młodym artystom za udział w gminnym święcie piosenki, gratuluje zajętych miejsc.   Uczestnicy Przeglądu w swoich wypowiedziach zapewniają, że na długo to wydarzenie pozostanie w ich pamięci, że nadal będą śpiewać, by ponownie znowu powrócić tu za rok.

Paweł Szukalski