Konkurs „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” rozstrzygnięty!

Nasi młodsi uczniowie rozsmakowali się w detektywistycznej serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” napisanej przez szwedzkiego autora Martina Widmarka. Dzieci zostały zaproszone do konkursu ze znajomości przygód małych tropicieli. Chętni z klas II i III, a było ich 43, przystąpili do systemowego czytania książek z serii, a mamy ich 27 tytułów. Następnie zmierzyli się z pisemnym testem zawierającym liczne pytania oraz kilka szyfrów i zagadek, jak to w życiu detektywa bywa. Ponieważ uczestników było wielu, aby docenić jak najliczniejszą grupę, prace oceniono na dwóch poziomach. 
A oto nasi zwycięzcy: 

Klasy II: 

I miejsce  Gellert Marcel – zdobył najwięcej punktów z II i III klas razem 🙂 

  1. miejsce Cieślak Natalia

III. miejsce Cieślak Paulina 

  1. miejsce Grzelak Oliwier

 

Klasy III:  

  1. miejsceKowalińskaHanna 

     Klimaszewska Klara 

 

  1. miejsce Lachowicz Ewa 

      Wośkowiak Dawid 

 

III. miejsce Sobek Marianna 

  1. miejsce Lipiec Ewa

        Maciejewska Zuzanna 

 

Mistrzami szyfrów i zagadek zostały: 

  1. KowalińskaHanna 
  2. Bączyk Liwia

III. Lipiec Ewa 

Wszystkim gratulujemy! 

Bardzo się cieszymy, że dzięki sponsorom mogłyśmy nagrodzić tak wielu uczniów. Wszyscy uczestnicy otrzymali zakładki, a zwycięzcy książki, audiobooki, mapy i lupy. Fundatorami nagród było wydawnictwo „Zakamarki”, które specjalizuje się w wydawaniu literatury skandynawskiej, nasza rodzima autorka pani Zofia Staniszewska oraz Rada Rodziców naszej szkoły. Bardzo dziękujemy 🙂 

Naszych czytelników zapraszamy po wakacjach do poszukiwania kolejnej interesującej serii! 

GALERIA

nauczycielki z Waszej biblioteki szkolnej:)   

Skip to content