WARSZTATY JĘZYKOWE W WIELKIEJ BRYTANII 2019

W dniach 25.02-03.03.2019r. trójka uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie brała udział w warsztatach językowych w Wielkiej Brytanii, zorganizowanych przez Hello English Culture Centre z Poznania. Wyjazd taki daje możliwość poznania zabytków i ciekawych miejsc, jest również doskonałą okazją do wypróbowania swoich umiejętności językowych w naturalnych, codziennych sytuacjach. Jest to także świetne uzupełnienie programu nauczania języka angielskiego, a także geografii, historii i biologii.

Intensywny i ciekawy program zwiedzania,  uzupełniony ćwiczeniami językowymi, przygotowanymi w formie zabaw, quizów, zagadek to dla naszych uczniów dodatkowa zachęta i motywacja do nauki. Uczniowie wyposażeni zostali w ćwiczenia, w których znajdowały się opisy wszystkich miejsc, które zwiedzaliśmy. W trakcie trwania warsztatów młodzież na bieżąco uzupełniała je, dowiadując się przy tym wielu ciekawych rzeczy.

Zakwaterowani byliśmy u rodzin, zróżnicowanych kulturowo i etnicznie, co stworzyło okazję do poznania różnych zwyczajów i tradycji, panujących w Anglii, a także nauczyło nas tolerancji i poszanowania wobec innych.

Podczas naszego pobytu  zwiedziliśmy takie miasta jak: Brighton, Stratford-upon-Avon, Birmingham, Londyn, Watford, Stonehenge, Bath oraz Oxford (gdzie mieszkaliśmy). Mieliśmy okazję zobaczyć miejsca związane z Harrym Potterem, rzymskie łaźnie w Bath, Stratford-upon-Avon- miasto, w którym urodził się William Shakespeare, angielski poeta, dramaturg i aktor, fabrykę czekolady Cadbury w Bournville, oceanarium oraz byłą rezydencję królewską w Brighton, która obecnie przekształcona jest w muzeum. Co więcej, odwiedziliśmy również jedno z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w Brighton, wieżę widokową i360, która to jest najwyższą wieżą widokową na świecie. Widoki z niej były przepiękne. Podczas wyjazdu do Londynu, zwiedziliśmy m.in. narodowy stadion Anglii – Wembley oraz jeden z najstarszych teatrów w tym mieście – the Globe. O każdym z tych miejsc opowiadali nam przewodnicy, co dało okazję wsłuchania się w rozmaite dialekty i wymowę angielską.

Pogoda nam dopisała, było ciepło i słonecznie. Wyjazd do Anglii był bardzo udany, a uczniowie zadowoleni, że mogli używać języka angielskiego w naturalnych sytuacjach i na własne oczy zobaczyć miejsca, o których uczą się na lekcjach.

Natalia Stachowiak – nauczyciel języka angielskiego

,,Udział w warsztatach językowych w Wielkiej Brytanii bardzo mi się podobał. Moim marzeniem było pojechać do Anglii. Najbardziej podobało mi się zwiedzanie Londynu i fabryki czekolady. Fajnie było zobaczyć jak mieszkają angielskie rodziny, rozmawiać i jeść z nimi tradycyjne angielskie posiłki’’.

Lena

,,Podczas wyjazdu do Wielkiej Brytanii, największe wrażenie zrobiło na mnie zwiedzanie Stonehenge, ponieważ bardzo fascynuje mnie konstrukcja tego miejsca. Ciekawym jest to, że podczas przesilenia letniego i zimowego słońce wpada przez główną bramę utworzoną z kamieni. Kolejnym miejscem, które mnie zafascynowało była fabryka czekolady Cadbury, ponieważ mieliśmy okazję zobaczyć jak wyrabiano kiedyś czekoladę, gdy nie było maszyn, a przede wszystkim mogliśmy ją spróbować . W trakcie trwania warsztatów cały czas używaliśmy języka angielskiego w naturalnych sytuacjach m.in. w trakcie rozmów z rodzinami, u których mieszkaliśmy, czy też w trakcie zwiedzania różnych miejsc z przewodnikiem’’.

Emilia

FOTORELACJA

Skip to content