„Osobliwy dom pani Peregrine”- Ransom Riggs

Chciałam polecić książkę Ransoma Riggsa pt. „Osobliwy dom pani Peregrine”.

Bohaterem opowieści jest amerykański nastolatek – Jacob Portmen. W dzieciństwie, jego dziadek opowiadał mu historie, jakie ponoć kiedyś przeżył. W historiach występowały niewidzialne potwory, które zabijały wszystkie stworzenia, jakie napotkały, oraz dzieci z nadnaturalnymi zdolnościami nazywane osobliwcami. Na starość dziadek Jacoba zaczyna się dziwnie zachowywać, np mówi takie rzeczy jak: „idą po mnie” lub „tu nie jest bezpiecznie”. Wszyscy myślą, że starość dała się we znaki i po prostu oszalał.

Pewnego razu, gdy Jacob przyjeżdża do dziadka, znajduje go umierającego w lesie. Ostatnie słowa, jakie nastolatek usłyszał od dziadka to: „Walia. Pętla. 3 września 1940. Ptaszysko wszystko ci wyjaśni”.

Jeśli chcecie się dowiedzieć, co było dalej, przeczytajcie tą książkę!

Paulina Kusztelska Vl b

Skip to content