Warsztaty ekologiczne „W krainie miodu”

W ostatnim dniu grudnia uczniowie klas: 6 B, 7 B i 7 C uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pana Piotra Tworuszkę, szefa Centrum Aktywnego Wypoczynku i Sportów Niekonwencjonalnych. Ciekawa osobowość prowadzącego, autentyzm jego przekazu i umiejętność nawiązania kontaktu z młodzieżą sprawiły, że 45 minut minęło zupełnie niepostrzeżenie.

Dowiedzieliśmy się wiele o życiu pszczół, ich rodzajach, wykonywanej przez nie pracy, zwyczajach i znaczeniu w przyrodzie. Zapoznaliśmy się z przyrządami pszczelarza. Poznaliśmy produkty wytwarzane przez pszczoły i ich zastosowanie. Zobaczyliśmy, jak robić świece z węzy pszczelej i będziemy je wykonywać, gdyż każdy uczestnik warsztatów otrzymał materiał na zrobienie swojej świecy.

Jednak chyba najistotniejsze jest to, że spotkaliśmy człowieka, dla którego zdrowy styl życia jest praktyką dnia codziennego. A ponieważ to nie słowa, lecz przykłady pociągają, mam nadzieję, że pan Piotr choć trochę wpłynął na każdego uczestnika zajęć.

Zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem organizowanym przez pana Piotra Tworuszkę odsyłam do strony www.facebook.com/centrumbrafs/ lub www.brafs.com.pl.

Anna Ciesielska

Skip to content