Drodzy uczniowie!
Pamiętajcie, że w sytuacji problemów w Waszym życiu dotyczących nauki, kontaktów z rówieśnikami lub kłopotów osobistych, możecie zgłosić się do psychologa lub pedagogów szkolnych. Jeżeli chcecie po prostu z kimś porozmawiać albo potrzebujecie rady- zapraszamy do kontaktu z nami w gabinetach na parterze szkoły lub poprzez Librus:
- Iwona Sufryd–Słowikowska, psycholog szkolny
- Anna Arlt–Stelmachowska pedagog szkolny, pedagog specjalny
- Agnieszka Mikołajczyk, pedagog szkolny
- Małgorzata Miedziak, terapeuta pedagogiczny
KLIKNIJ – telefon zaufania młodych
Proponujemy, abyście zapoznali się z numerami telefonów, pod które także możecie dzwonić, kiedy potrzebujecie pomocy.
Stałeś się celem ataku w Internecie? Jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać?
Nie jesteś sam! Zadzwoń pod numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
Możesz też napisać do ekspertów na czacie, który znajdziesz na stronie Rzecznika: www.brpd.gov.pl
Czekają tam na Ciebie ludzie, którzy Ci pomogą. Za darmo. Nie musisz się przedstawiasz ani mówić, skąd dzwonisz. Możesz pozostać całkowicie anonimowy. Nikt się nie dowie o tej rozmowie, ani rodzice, ani szkoła, ani znajomi. Eksperci z Telefonu Zaufania pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, jak się zachować, gdzie znaleźć konkretne wsparcie. Pod numer interwencyjny mogą też dzwonić osoby dorosłe, aby zgłosić problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich.
Uwaga! Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
Od 2 marca 2022r. przy darmowym Dziecięcym Telefonie Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 dyżurować będzie psycholog biegle posługujący się językiem ukraińskim.
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży udziela wsparcia dzieciom i młodzieży do 18 r.ż. Telefon jest anonimowy i bezpłatny, działa 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Dzieci mogą porozmawiać z nami o wszystkim. Rozmawiamy z nimi o przyjaźni, miłości, dojrzewaniu, kontaktach z rodzicami, rodzeństwem czy problemach w szkole, o emocjach, których doświadczają. Gdy czują się dyskryminowane, kiedy doświadczają przemocy lub są jej świadkiem.