#Szkołapamięta

Nasza szkoła bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”,  zachęcającej szkoły do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych.  W związku z tym w dniu 27 października 2023 r. uczniowie klas IV-VII uczestniczący  w lekcjach etyki udali się wraz nauczycielką na mosiński rynek. Przy tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci dzieci mosińskich więźniów obozów i sierocińców w latach okupacji hitlerowskiej 1943-1945 umieszczonej na budynki Urzędu Miasta i Gminy Mosina zapaliliśmy znicz. Uczniowie wysłuchali historii święta, które po raz pierwszy w tym roku było obchodzone 10 września 2023 r. w Mosinie. Narodowy Dzień Polskich Dzieci Wojny, ustanowiony został, by oddać hołd dzieciom zamordowanym i skrzywdzonym przez niemieckich okupantów podczas II wojny światowej.

Anna Arlt-Stelmachowska

opiekun grupy