Sukces w Lidze Międzygimnazjalnej

14 marca – w Dniu Liczby π, odbył się finał konkursu matematycznego „Piękno królowej nauk” organizowanego przez Zespół Szkół im.A.Wodziczki w Mosinie w ramach Ligi Międzygimnazjalnej.

Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna wyłoniona w eliminacjach szkolnych: Jakub Żerdziński (3C), Mikołaj Nowicki (1A), Mateusz Nowicki (1A).

W rozgrywce finałowej uczniowie musieli przebrnąć przez trzy etapy:

-indywidualnie rozwiązać test zawierający 7 niełatwych zadań,

-indywidualnie uzupełnić na czas krzyżówkę matematyczną,

-zespołowo narysować rebus do wylosowanego hasła i odgadnąć hasło narysowane przez inną drużynę.

Konkurs sprawdzał nie tylko podręcznikową wiedzę, ale także logiczne myślenie, wyobraźnię i … zdolności rysunkowe.

Po podsumowaniu punktów, okazało się, że kolejny raz nasza szkoła odniosła zwycięstwo:

I m. – Jakub Żerdziński,

II m. – Mateusz Nowicki,

IV m. – Mikołaj Nowicki.

Gratuluję uczniom wszechstronności i dużej wiedzy. Nauczycielom uczącym dziękuję za przygotowanie uczniów do konkursu, a wszystkim przypominam jeden  z wierszyków pozwalających zapamiętać Ludolfinę (liczbę π ) obchodzącą swoje święto 14 marca:

Raz w maju, w drugą niedzielę
Pi liczył cyfry pan Felek.
Pomnożył, wysumował,
Cyferki zanotował,