Sprawozdanie z IX rajdu rowerowego dnia 20 maja 2017 roku

Z niedowierzaniem spoglądamy w niebo, po parodniowych upałach, ranek wita nas spowity w chmurach. Nie ma szans, słoneczka nie będzie. Na wędrówkę rowerową wstawia się 10 rowerzystów;

          Julia Wierzbińska               Martyna Kostecka

          Hubert Owsianny                Zosia Krakowska

          Weronika Rossa                 Kinga Gierszewska

          Martyna Krug                   Marlena Dziasek

          Antek Wojciechowski           Brajan Poprawka       

Zaczyna padać leciutka mżawka, co robić jechać, czy nie. Młodzież podejmuje szybko decyzję; jedziemy.  Ruszamy na trasę, która prowadzi przez Sowinki, Baranówko do Żabna. W Sowinkach na placu zabaw, pierwszy postój, można coś przekąsić, zrobić fotki. Spoglądamy przez parkan, małe zaskoczenie nie ma naszej znajomej … kozy. Nie wiemy co się z nią stało, towarzyszyła nam od lat przy każdym postoju w Sowinkach. Po chwili ruszamy dalej. W Żabnie wstępujemy do zabytkowego, drewnianego kościółka zbudowanego w 1789 roku przez Jakuba Bilińskiego- właściciela wsi. Zwiedzamy cmentarz znajdujący się przy kościele. Po zwiedzeniu i krótkim odpoczynku, jedziemy dalej, kierujemy się w stronę Mosiny. W Żabinku skręcamy w stronę Sowinek, dojeżdżamy przez las, do znanej już nam drogi Karolewo – Sowinki. Stąd już mamy blisko do mety. W rajdzie uczestniczyło dwóch nowych kolegów: Antek i Brajan, spisali się na piątkę. Byli zdyscyplinowani, przestrzegali regulaminu rajdu. W rolach opiekunów wystąpiły nowe osoby – druhowie; hm Marianna Janik i hm Jan Jurgiewicz. Zastąpili nasze panie, które z przyczyn osobistych nie mogły wziąć udziału w rajdzie. Dziękujemy !!!

FOTORELACJA

Danuta Białas

Skip to content