„Fanfik” to zakamuflowany fanfik, czyli relacja ze spotkania z Panią Natalią Osińską

Dnia 16.05.2017 roku klasy 1A, 2B, 3A i 3D miały przyjemność uczestniczyć na spotkaniu z autorką „Fanfika”, Panią Natalią Osińską. Na samym początku zostaliśmy poinformowani przez pomysłodawczynię wydarzenia – uczennicę oddziału 2B, Zofię Zielińską – w jaki sposób doszło do eventu. Zofia „pożarła” książkę i zamarzyła o spotkaniu
z autorką. Najpierw była wymiana e-maili, konsultacje
z nauczycielem polonistą, przygotowanie scenariusza.
W urzeczywistnieniu marzenia pomagała jej pani Anna Chilczuk – Bech. Byliśmy zaskoczeni odwagą koleżanki oraz prędkością, z jaką nasz gość zgodził się na przyjazd do naszej szkoły.

Następnie uczennice klas trzecich – Zuzanna Uniejewska
i Katarzyna Pawlak – przedstawiły prezentację na temat: „Jakie książki czyta młodzież?”, w której skupiły się przede wszystkim na polskich tytułach. Pomimo stresu dziewczyny świetnie poradziły sobie z powierzonym zadaniem, które było zwieńczeniem ich projektu – „Książka – nie taki diabeł straszny”.

Później nadszedł czas na część, którą określiłbym mianem youtubowego „Q&A”, czyli pytania i odpowiedzi. W pewnym momencie zamieniliśmy się z Panią Natalią Osińską miejscami – to my byliśmy indagowani przez naszego gościa. Wypisaliśmy parę stron tytułów piosenek, których słuchamy, oraz propozycji na następne dzieła prozatorki. Na sam koniec poprosiliśmy pisarkę o autografy – po oznajmieniu możliwości otrzymania własnoręcznego podpisu mistrzyni pióra, przed stolikiem umiejscowionym na samym środku małej sali gimnastycznej
w mgnieniu oka pojawiła się kilkumetrowa kolejka!

Jestem pewny, że to spotkanie na długo pozostanie
w naszych sercach i głowach. Również Pani Natalia Osińska przyznała, że był to jej najlepszy meeting z fanami!

FOTORELACJA

Błażej Garus 3D

Skip to content