II Edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego z Języka Angielskiego pt. ,,Spelling Bee- czyli Mistrz Literowania’’

23 maja w Zespole Szkół w Mosinie odbyła się II edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas szóstych Szkół Podstawowych ,,Spelling bee – czyli mistrz literowania’’. Cztery szkoły podstawowe z naszej gminy wzięły udział w tegorocznych zmaganiach. Każdą szkołę reprezentować mogło maksymalnie dwóch uczniów.

Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie uczniowie musieli zmierzyć się z dwoma zadaniami: dyktandem oraz rozsypanką literową. Pierwsze zadanie okazało się dość proste, ponieważ większość uczniów zdobyła maksymalną liczbę punktów. Drugi etap konkursu sprawdzał odporność uczestników na stres, umiejętność literowania wyrazów oraz poziom rozumienia ze słuchu. Każda osoba losowała siedem wyrazów, które to musiała przeliterować przed komisją. W tym roku, to zadanie okazało się być dość sporym wyzwaniem dla uczestników, ponieważ większość z nich wylosowała bardzo długie wyrazy, które musieli  przeliterować z pamięci. Cieszy Nas fakt, iż uczestnicy konkursu byli świadomi różnic występujących w wymowie i pisowni wyrazów w języku angielskim. Ostatnia część konkursu polegała na zapisaniu i przetłumaczeniu wyrazów, które zostały przedyktowane przez organizatorki konkursu.

Wszyscy uczestnicy rywalizacji reprezentowali bardzo wysoki poziom językowy, a w szczególności umiejętności rozumienia ze słuchu i literowania wyrazów, które to wbrew pozorom nie należą do najłatwiejszych.

Pani Dyrektor Alicja Trybus zakończyła konkurs wręczając dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom biorącym udział w II edycji międzyszkolnej rywalizacji z języka angielskiego.

 

Gratulacje dla wszystkich uczestników II edycji konkursu.

Oto lista zwycięzców:

I miejsce – Dawid Kujawski – SP Krosno

II miejsce – Zofia Wieczorek – SP nr 2 Mosina

III miejsce – Wiktoria Szeszuła– SP Pecna

 

Organizatorzy konkursu:

Natalia Stachowiak

Agnieszka Stachowska – Bimkiewicz

Skip to content