Sprawozdanie z II rajdu rowerowego dnia 24 września 2016 roku.

Hasło rajdu: Poznajemy Wielkopolski Park Narodowy.             

W rajdzie wzięli udział: Patryk Wyzuj, Martyna Skuła, Hubert Owsianny, Martyna Lum, Gabrysia Skuła, Hanna Nowicka, Zofia Krakowska, Julia Lum, Kuba Ławecki,Wojciech Król, Sandra Słowik, Kinga Gierszewska, Agata Ślachciak, Radek Tomaszewski, Marlena Dziasek, Basia Kluczyńska, Paulina Kusztelska,Filip Paczyński. Trasa rajdu prowadziła do Wielkopolskiego Parku Narodowego. W Krosinku ul. Stęszewską wjechaliśmy do parku. Po kilkuset metrach skręciliśmy w lewo, obierając kierunek na Górkę. Po krótkim odpoczynku w znajomym miejscu z poprzedniej wędrówki, ruszyliśmy drogą wśród pól w stronę  Trzebawia. W „zielonej klasie” – przy szkole podstawowej, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie naszej grupy. Ruszyliśmy szutrową drogą do Jezior. Odcinek ten, na długo zapadnie w naszej pamięci, gdyż była to droga przez mękę: jechaliśmy po piaszczystej, wyboistej tarce, niektórzy nie dali rady, musieli odcinkami prowadzić swoje rumaki. Od Jezior prowadził nas czerwony szlak turystyczny, pokonaliśmy malowniczą trasę prowadzącą wzdłuż j. Góreckiego. Następnie omijając j. Kociołek pomknęliśmy w stronę Krosinka i dalej do Mosiny. 25 kilometrowej wędrówce towarzyszyła wymarzona, słoneczna aura. Za tydzień dalsze penetrowanie WPN.

Danuta Białas

Skip to content