Promujemy czytanie w oddziale 2C!

Od początku roku szkolnego, realizuję z moimi podopiecznymi projekt promujący czytelnictwo. Głównym celem projektu jest oczywiście zachęcenie młodzieży do częstszego sięgania po książki, ale również pokazanie, że czytanie może być przyjemnością i ciekawą formą spędzania czasu wolnego.  W ramach projektu, czytamy wspólnie na godzinie wychowawczej oraz dodatkowo na części jednej    z lekcji języka polskiego, gdyż Pani Wiesława Szubarga zgodziła się współpracować ze mną  w projekcie.

Jako naszą pierwszą lekturę wybrałam książkę z Serii Clue, której autorem jest Norweg Jorn Lier Horst. „Zagadka dna morskiego” to kryminał młodzieżowy opowiadający o grupie dociekliwych nastolatków, którzy rozwiązują zagadki kryminalne. Każdej części z Serii Clue przyświeca inna maksyma filozoficzna, a bohaterom udaje się rozwiązać zagadkę dopiero, jak zaczynają myśleć tak, jak najwybitniejsi filozofowie. W „Zagadce dna morskiego” grupa nastolatków podąża za myśleniem Arystotelesa i jego teorii złotego środka.

Chcecie dowiedzieć się, jaką zagadkę skrywa dno morskie? Może też włączycie się z waszą klasą w ten projekt? Chętnie pożyczymy Wam naszą książkę, a tymczasem zapraszamy do skromnej galerii zdjęć!

Wychowawczyni oddziału 2C,

Marta Tomczyk

Skip to content