Sprawozdanie z I rajdu rowerowego dnia 17 września 2016 roku.

 W słoneczną sobotę wyruszyliśmy na pierwszy, w tym roku szkolnym, rajd rowerowy. W rajdzie wzięli udział: Patryk Wyzuj, Paulina Walczak, Hubert Owsianny, Martyna Lum, Mateusz Grzonkowski, Hanna Nowicka, Zofia Krakowska, Julia Lum, Kuba Ławecki,  Natalia Zimowska, Sandra Słowik, Martyna Krug,  Agata Ślachciak.

Trasa rajdu prowadziła do Wielkopolskiego Parku Narodowego przez Krosno, Krosinko, Dymaczewo Stare. W Dymaczewie Starym poznaliśmy historię Ludwika Bajera, mieszkańca wsi, który za pomoc udzieloną jeńcom angielskim i rosyjskim, został przez Niemców powieszony na gruszy. W centrum wsi stoi pomnik poświęcony Ludwikowi Bajerowi, na pamiątkę tych tragicznych wydarzeń. Za Dymaczewem wjechaliśmy do Parku, gdzie skierowaliśmy się w stronę Górki. Drogi były piaszczyste, więc jazda, nie należała do najłatwiejszych. W Górce, spotkaliśmy na trasie zawodników imprezy biegowej Forest Run, którzy towarzyszyli nam na krótkim odcinku drogi. Musieliśmy zmienić trasę naszej wędrówki, żeby nie przeszkadzać na drodze biegaczom. Ruszyliśmy czerwonym szlakiem koło leśniczówki Górka w drogę powrotną. Po przejechaniu ok. 22 km przez Krosinko, Krosno wróciliśmy do Mosiny. Pogoda była słoneczna, bezwietrzna, czyli wymarzona do rowerowej wędrówki.

Danuta Białas

Skip to content