Spotkanie autorskie w Galerii Miejskiej w Mosinie

10 czerwca odbyło się w Galerii Miejskiej spotkanie autorskie z Panią  Wiesławą Szubargą, która jest pisarką i nauczycielką j. polskiego w Zespole Szkół w Mosinie. Gospodarzem wieczoru  była Pani Dorota Strzelecka.

Podczas spotkania mogliśmy poznać bliżej autorkę i jej zainteresowania, a także dowiedzieć się, jak powstawały jej kolejne utwory. „Zataczając koło”- to powieść i trzecia z książek Pani Wiesławy, która ukazała się w marcu tego roku. Bohaterami są osoby, które wystąpiły we wcześniejszej książce pt. „Pelargonie”. Podejmują oni różne życiowe wyzwania i nie tracąc optymizmu, zataczają koło swojego życia, ale nie zamykają go, ono toczy się dalej…

Czy będzie kontynuacja…? Z tego co powiedziała autorka wynika, że losy bohaterów zostały zamknięte, ale dowiedzieliśmy się, że planuje już ona napisanie kolejnej książki.

Oficjalną część  spotkania Pani Wiesława zakończyła przeczytaniem swego wiersza, który ukazał się w wydanym w kwietniu  zbiorze „Matka.  Antologia literacka”.

To były miłe chwile spędzone z autorką, która dostarcza  nam – czytelnikom wielu wzruszeń, dodając otuchy i umacniając w wierze, że warto walczyć i że każdy problem można rozwiązać, gdy tylko dostrzeżemy potrzebę zmiany.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne   książki Pani Wiesławy Szubargi i życzymy jej owocnej pracy.

Iwona Hertig

galeria8

galeria12

galeria7

Skip to content