Śladami historii Rzeczypospolitej Mosińskiej

17 maja 2019 odbyła się XX edycja rajdu: Śladami historii Rzeczypospolitej Mosińskiej. W rajdzie uczestniczyło 300 uczniów i opiekunów. 13 klas zameldowało się na mecie rajdu, w tym osiem klas z „Dwójki”, który przebiegał pod hasłem: „Ziemia to mój raj, więc o niego dbam”. Każda drużyna wędrowała na metę rajdu  trasą dostosowaną do wieku uczestników. Po drodze drużyny rozwiązywały zadania rajdowe związane z hasłem rajdu. Na mecie  poszczególne drużyny prezentowały w dowolnej interpretacji  tekst związany z ochroną planety Ziemi oraz prezentowali ekologiczne hasła. Poradzili sobie z tym zadaniem bardzo dobrze, wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Dziękujemy Drodzy Uczniowie !

Jedno z zadań dla uczniów starszych klas związane było ze Światowym Strajkiem dla Klimatu (24 maja), należało ułożyć 3 hasła do wykorzystania w szkole w czasie strajku. Oto niektóre z nich: „Śmieci mniej, Ziemi lżej”, „Nie ma planety B” ,” Nie pal śmieci, trujesz dzieci”, „Szanuj zieleń ponad wszystko, bo to Twoje środowisko”.

Uczestnicy rajdu otrzymali na mecie smycze rajdowe, smaczną grochówkę oraz dyplomy uczestnictwa. Zwycięskie zespoły otrzymały puchar Burmistrza Mosiny, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.
Wyniki rywalizacji:
W grupie klas IV – VI;
• I miejsce – klasa 4D SP2, wych. Ewa Buksalewicz – Moskal,
• II miejsce – klasa 5C SP2, wych. Arleta Dąbrowska-Tatarynowicz,
• III miejsce – Kółko Historyczne „Z miłości do przeszłości”-op. Monika Andrzejewska,
W grupie klas VII – klasy gimnazjum;
• I miejsce – klasa VII SP Pecna, wych. Marzena Krasuska,
• II miejsce – klasa VIIIC SP1, wych. Ewa Młody,
• III klasa VIIIC SP2, wych. Bernadetta Marczak.
Od wielu lat, szkoła językowa „Leader School” z Mosiny nagradza uczestniczące w rajdzie zespoły, tak było i w tym roku. Każdy zwycięski zespół otrzymał bezpłatne karnety na miesięczny udział w nauce języka obcego. Uczniowie klasy VIII c ze Szkoły Podstawowej nr 2 przeprowadzili dla uczestników rajdu konkursy sportowe na mecie. Dziękujemy za okazaną pomoc. Rajd otrzymał wsparcie finansowe Gminy Mosina. Dziękujemy uczniom i opiekunom za udział w rajdzie i już dzisiaj zapraszamy na następną edycję. Do zobaczenia za rok !

Danuta Białas

 

 

 

 

Skip to content