Konkurs Pięknego Czytania.

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Dnia 28.05.2019 na czwartej i piątej godzinie lekcyjnej odbył się „Konkurs Pięknego Czytania”, w którym udział wzięli uczniowie z klas ósmych oraz klas trzecich gimnazjum. Zadaniem konkursowym było przeczytanie wcześniej przygotowanego tekstu ulubionej książki pisanego prozą lub wierszem. Uczestnicy konkursu przedstawiali fragmenty utworów mając jako publiczność młodszych kolegów
i koleżanki, promując w ten sposób czytanie.
Po zakończeniu zadania konkursowego uczniowie z starszych klas recytowali wiersze Jana Brzechwy, umilając czas młodszym. Każde przeczytanie było nagradzane gromkimi brawami, a czasem podczas czytania wielkimi uśmiechami. Widownia niektórych tekstów słuchała
z wielką uwagą i zachwytem.
W jury zasiadła uczennica klasy piątej – Oliwia Kłos oraz dwie specjalistki, nauczycielki języka polskiego: p. Anna Czilczuk-Bech
i p. Anna Ciesielska.

Laureatami konkursu zostali:

  • 1. Zofia Lachowicz z kl. 8a

  • 2. Martyna Kostecka z kl. 3d i Julia Piątek z kl. 3a ex aequo

  • 3. Martyna Skuła z kl. 3a, Patryk Jurecki z kl. 3c ex aequo

    Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratuluję!

Julia Młodziejewska

           

Skip to content