Opatrunek na ratunek

Nasza szkoła od pięciu lat współpracuje z Redemptoris Missio, Fundacją Pomocy Humanitarnej. Co roku przyłączamy się do różnorodnych akcji, takich jak: Opatrunek na ratunek, Kup Pan Szczotkę, Ołówek dla Afryki, Akcja Włóczkersi. Pomysłodawcą współpracy z fundacją i koordynatorem akcji jest Pani Beata Buchwald. Włączyliśmy się w projekt Szkoła z misją i otrzymaliśmy wyróżniający tytuł Szkoły z misją.  Obecnie uczestniczymy w akcji Opatrunek na ratunek i Akcji Włóczkersi.

14 maja 2019 roku w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć Panią Justynę Janiec-Palczewską – prezes Redemptoris Missio Fundacji Pomocy Humanitarnej oraz Panie z Klubu Bab Wspaniałych – Krystynę Malecką i Urszulę Strzelczyk. Na zaproszenie Szkolnego Koła Carritas włączyły się one do Akcji Włóczkersi. Wykonały kilkadziesiąt pięknych czapek i podjęły się niezwykle ciężkiego zadania – nauczenia naszych uczniów robienia na drutach.

Spotkaniem chcieliśmy podziękować Pani prezes fundacji za stworzenie nam okazji do włączenia się w działania wolontariacie, które nauczyły nas bezinteresowności.

W ramach podziękowania uczennice z naszej szkoły przygotowały muzyczną  część artystyczną. Na scenie wystąpiła Zosia Polh z utworem Stanisława Sojki  „Tolerancja”, Maja Kilian z utworem „Wracam do domu” i Agata Nowicka z utworem „Narysuję dla Ciebie Aniołka”.

Wolontariat jest piękny i potrzebny, a tym spotkaniem udowodniliśmy, że w naszej szkole jest dużo osób, dla których wielką przyjemnością jest sprawiać komuś potrzebującemu radość.

Karolina Walkowiak
z redakcji „Głosu Gimnazjalisty”

Skip to content