Recenzja książki – Zosia i jej zoo

Amelia Coob – seria „Zosia i jej zoo”

 

Bohaterką ciekawej serii pod tytułem ,,Zosia i jej zoo” jest Zosia Parkowska. Zosia mieszka w azylu zoologicznym swojego ciotecznego dziadka Horacego. Pan Horacy z każdej swojej podróży przywozi uratowane zwierzęta. Jednym z nich jest przyjaciel Zosi, lemurek o imieniu MIP. Dziewczynka posiada niezwykły dar, potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Każda część, a w naszej szkolnej bibliotece jest ich dotychczas 20, opowiada o przygodach Zosi z kolejnym zwierzątkiem. Są tu kangur, panda, koala, miś polarny, leniwiec, jeż, lama, słonik, foka, śnieżna pantera, wydra morska, lwiątko, sowa śnieżna, wilczek, żyrafka, hipcio, pingwinek i surykatka. Cała kolekcja!
Podsumowując: „Zosia i jej zoo”, to seria o dziewczynce, która mieszka w azylu dla zwierząt. Książki bardzo mi się podobały. Moimi faworytami są obecnie ,, Przyjacielska lama” i ,,Odważny leniwiec”. Bardzo zachęcam do przeczytania!! ❤️

 

Zuzanna Maciejewska 4c

 

Skip to content