Międzynarodowy Dzień Ziemi w oddziałach przedszkolnych

Co roku 22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie.

Nasze przedszkolaki uczą się przez cały rok, jak żyć ekologicznie. W poprzednim tygodniu szczególnie zastanawiały się, jak chronić Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Dzieci podczas różnych aktywności (rysowanie, oglądanie filmów edukacyjnych, uczenie się piosenek ekologicznych, samodzielne zasianie roślinki) poznawały i utrwalały swoją wiedzę na temat dbania o swoją planetę – Ziemię. Utrwalały kolory pojemników na odpady i rodzaj śmieci, jakie należy do nich wrzucać. Na zakończenie tygodnia o ekologii wszystkie zerówki spotkały się na quizie wiedzy o Dniu Ziemi.

GALERIA

Paula Sianos

Paulina Minga

Agata Nowak

Skip to content